Základní škola a mateřská škola, Hlušice
ZŠ a MŠ Hlušice

Republikové finále OVOV 2020

Naše škola je zapojena již několik let do projektu Sazka olympijský víceboj a letos poprvé se naši žáci Adéla Šoufková a René Tobiáš kvalifikovali na republikové finále Odznaku všestrannosti olympijských vítězů (OVOV). Finále bylo třídenní a konalo se první zářijový týden ve sportovním areálu VUT v Brně Pod Palackého vrchem. Jelikož to bylo finále republiky, byli zde jen ti nejlepší z nejlepších. Naši žáci se i v tak vysoké konkurenci dokázali prosadit. Adéla Šoufková skončila na krásném 33. místě z 80 závodnic ročníku 2007 a René Tobiáš skončil přesně v polovině startovního pole ročníku 2005. Celkem se závodu zúčastnilo 590 sportovců. Adéle přeji, aby se jí podařilo kvalifikovat i příští rok, protože ta atmosféra stojí za to. René nás již reprezentovat nebude, ale i jemu přejeme spoustu dalších sportovních úspěchů, protože se sportem zdaleka nekončí, k dalšímu studiu si vybral Sportovní gymnázium Pardubice se specializací atletika.