Základní škola a mateřská škola, Hlušice
ZŠ a MŠ Hlušice

Aktivity

Projektový den v ŠD – Bubnování na drumbeny a muzikoterapie

Projektový den v ŠD – Bubnování na drumbeny a muzikoterapie

Datum: 6. 4. 2020

Hudba je energie i relaxace.

Divadlo Kozlík 1

Divadlo Kozlík

Datum: 6. 4. 2020

Naše oblíbené východočeské kočovné divadlo Kozlík přijelo do školní družiny s pohádkou O Šípkové Růžence. Projekt byl financován z Grantu EU.

Sférické kino 1

Sférické kino

Datum: 6. 4. 2020

Zažij kino jinak.

PROJEKTOVÝ DEN EU ve školní družině ZDRAVÁ STRAVA

Datum: 19. 11. 2019

Projekt navazoval na týdenní program ve školní družině – Podzim plný zdraví aneb co si uvaříme, to si sníme.

Exkurze do muzea

Datum: 21. 10. 2019

Týden povídání a činností na téma „Jak šel čas“, jsme s dětmi ze školní družiny zakončili v Muzeu v Novém Bydžově. Tam měly děti možnost prohlédnout si předměty z dávné i bližší minulosti, hlavně nás zajímaly věci a příběhy přímo se vztahující k obci Hlušice. Největší údiv ale patřil kostře skrčence a vratům pobitým podkovami z hlušické kovárny.

Ilustrátorská show Adolfa Dudka

Datum: 21. 3. 2019

V pondělí 18. 3. 2019 měly děti ve školní družině o zábavu postaráno. Přijel k nám se svou show pan Adolf Dudek, ilustrátor knížek a časopisů pro děti. Jeho vystoupení bylo plné vtipu a zábavy. Hravou formou dětem vysvětlil základy kreslení, zapojil je do programu a nenechal se zaskočit ani všetečnou výřečností některých dětí. Jedním slovem PARÁDA.

Maškarní rej ve školní družině

Datum: 20. 3. 2019

„Jaký si to uděláme, takový to máme“ – české přísloví, kterého jsme se drželi i v pátek 22. 2. 2019, kdy jsme uspořádali maškarní pro děti. Tentokrát přišli skoro všichni v maskách a bylo moc fajn pozorovat děti při tanci, soutěžích a veselé zábavě.

Vystoupení Zdeňka Polacha a Matýska

Datum: 20. 2. 2019

Ve čtvrtek 14. 2. 2019 jsme přichystali ve školní družině pro 1., 2., a 3. třídu velké překvapení – vystoupení finalisty Česko-Slovensko má talent, Zdeňka Polacha. Děti byly nadšené i ony samy se aktivně zapojovaly do programu, ale největší nadšení vypuklo, když se „ke slovu“ dostaly postavy papouška a Matýska. Prostě legrace bylo celou hodinu dost a dost pro všechny.

Podzimní slavnost

Datum: 24. 10. 2018

17. října 2018 proběhla ve školní družině akce pro veřejnost, rodiče a prarodiče a děti – Podzimní slavnost aneb Průvod se světýlky. Tento den nám podzim vykouzlil krásné slunečné a teplé počasí babího léta, které přilákalo do školy spoustu návštěvníků. Letošní ročník byl ve znamení podzimních výtvarných aktivit. Děti vyráběly ježky z brambor, pomocí vosku a anilínových barev vznikaly kouzelné listy, „zavařovalo“ se pomocí bramborových tiskátek a z obyčejných kamenů vznikala pomalováním zajímavá výtvarná dílka. Nezapomněli jsme na tradiční a oblíbené dlabání dýní, posezení u ohýnku a závěrečný průvod s lampiony. Návštěvníkům určitě zpříjemnilo odpoledne občerstvení v podobě jablečných dobrot, které připravily nejen vychovatelky a děti ve školní družině, ale i některé maminky, kterým tímto moc děkujeme.

Dopravní týden ve školní družině

Datum: 10. 10. 2018

V týdnu od 1. října do 5. října proběhl ve školní družině dopravní týden. Děti soutěžily v poznávání dopravních značek, řešily dopravní situace a hrály dopravní hry. Ve čtvrtek jeli žáci 1. třídy do Chlumce nad Cidlinou na pohyblivou výstavu vlakových modelů – Malá Albula. Zastavili jsme se také na opravdovém nádraží v Chlumci nad Cidlinou a Novém Bydžově. V pátek jsme uspořádali zábavnou soutěž v jízdě autíček na ovládání. Ve třech disciplínách malí „řidiči“ předvedli svoje dovednosti v „řízení“ aut.

Rozvrhy

ROZVRHY

Projekt Škola hrou 2023

Projekt OP JAK

Vybavení škol digitálními technologiemi

Vybavení škol digitálními technologiemi 2

Vybavení škol digitálními technologiemi 1

Mléko do škol

Mléko do škol

Ovoce do škol

Ovoce do škol

Aktuální počasí

dnes, úterý 16. 4. 2024
slabý déšť 11 °C 4 °C
středa 17. 4. slabý déšť 10/2 °C
čtvrtek 18. 4. slabý déšť 6/0 °C
pátek 19. 4. déšť se sněhem 8/1 °C

Investice do rozvoje vzdělávání