Základní škola a mateřská škola, Hlušice
ZŠ a MŠ Hlušice

Aktivity

#

Zimní olympijské hry v MŠ

Datum: 28. 1. 2021

Dlouho očekávanou sněhovou nadílku jsme využili k uskutečnění olympijských her. Po slavnostním ceremoniálu se zahájení her uskutečnilo ve třídě v podobě disciplín jako např. lyžování, bruslení, hokej, vykreslení olympijských kruhů. Po přesunutí na školní zahradu děti plnily další disciplíny (stavba sněhuláků, soutěž o největší kouli, hod na cíl...). Všichni sportovci získali na stupních vítězů medaile a sladké odměny.

#

Vánoční zvyky a tradice

Datum: 28. 1. 2021

Během adventního času nás doprovázely zvyky a tradice spojené s Vánocemi v podobě vánoční nadílky, výzdoby třídy, zdobení vánočního stromečku, rozkrajování jablíček, hodu bačkorou, pouštění lodiček po vodě a jiných zvyků.

#

Čert, Mikuláš a anděl

Datum: 28. 1. 2021

Jako každý rok, tak i letos, nás nezapomněli poctít svou návštěvou Mikuláš, čert i anděl. Mikuláš a anděl nás chválili za hezké básničky a obdarovali nás nadílkou. Přičemž rozpustilý čert děti trochu pozlobil, aby příští rok nemusel číst z Knihy hříchů a děti tak napravily své neřesti.

#

Projektový den - "Poprvé na hvězdárně"

Datum: 28. 1. 2021

Poprvé jsme s dětmi zavítali do Hvězdárny v Hradci Králové. Pomocí doprovodného programu se děti dozvěděly o vesmírných tělesech, planetách, zajímavostech o Slunci, Měsíci a střídání dne a noci. Ukázka projekce hvězdné oblohy velice nadchla především předškolní děti.

#

Dlabání dýně

Datum: 28. 1. 2021

Mezi podzimní tradice patří dlabání a zpracování dýně, kterou každoročně dodržujeme. Dýně jsme ztvárnili dle přání dětí a ty nám pak zdobily třídu a vchod MŠ svými strašidelnými obličeji.

#

Projektový den - "Pes přítel člověka"

Datum: 28. 1. 2021

Projektový den "Pes přítel člověka" probíhal od brzkých ranních hodin, kdy děti shlédly na interaktivní tabuli výcvik psů, využití psů v praxi a péči o ně. Při pracovních činnostech děti vytvořily velký plakát psa, který byl věnován cvičitelce, jež nás navštívila se svými zvířecími kamarády. V dopoledních hodinách si děti vyzkoušely vodění, trénink i péči o tyto mazlíčky.

#

Podzimní pečení

Datum: 28. 1. 2021

S dětmi jsme pekli jablíčková srdíčka z listového těsta. Děti si mohly vyzkoušet válení těsta, vykrajování a zpracování podzimního ovoce s následnou ochutnávkou hotového výrobku.

Zvířátka v zimě

Datum: 20. 1. 2021

Krmení zvířátek v lese.

úkoly pro děti

Datum: 29. 10. 2020

náměty pro aktivity s dětmi

Projektový den v MŠ Zdravá výživa

Datum: 26. 8. 2020

Den zaměřený na zdravou výživu dětí v předškolním věku.

Rozloučení s předškoláky 1

Rozloučení s předškoláky

Datum: 21. 8. 2020

Na slavnostním rozloučení, které se konalo v duchu zahradní slavnosti, se sešli nejen děti, které nás v září opustí, ale také jejich rodiče a sourozenci. Každý budoucí školák musel složit velkou zkoušku před paní ředitelkou, která ho pak s klidným svědomím mohla pasovat na školáka. Nechyběl ani přípitek, přísaha a pouštění balónků štěstí. S dětmi, které se chystají vstříc školnímu životu,jsme se rozloučili se slzičkami v očích. Popřáli jsme jim nejen kladné hodnocení v učivu, ale také do života vstřícnost, pokoru a úctu k učitelům i svým vrstevníkům.

Projektový den Kouzelná hlína 1

Projektový den Kouzelná hlína

Datum: 20. 8. 2020

Od ranních hodin naši MŠ doprávezela videa, fotografie a knihy s tématem Keramika. Děti měly možnost shlédnout na interaktivní tabuli práci s hlínou, hrnčířský kruh i keramickou pec a její využití. V dopoledních hodinách jsme se přesunuli do keramické dílny v základní škole, kde nás paní vychovatelka Dagmar Křivánková provedla celou dílnou a seznámila nás s materiálem, nářadím a s pravidly dílny. Pro začátek si děti vyrobily malého skřítka, pokračovaly obličejem a nakonec nechyběl ani dárek pro radost.

Mezinárodní Den dětí 1

Mezinárodní Den dětí

Datum: 20. 8. 2020

Mezinárodní Den dětí jsme oslavovali na školní zahradě od časných ranních hodin. Připraveny byly soutěže, sportovní aktivity, tanečky a jiná zábava. Nechybělo ani občerstvení ve formě sladkých odměn s piknikem v trávě. Den byl zakončen předáváním diplomů a odměn.

Exkurze do firmy Malina Vrše

Datum: 23. 4. 2019

Ve středu 10. 4. 2019 třída Sluníček z MŠ přijala pozvání do firmy Malina Vrše. Děkujeme za pěkné dopoledne, během kterého jsme si měli možnost prohlédnout dílny a seznámit se s vybavením a prací opravářů automobilů. Nezapomenutelná byla ukázka práce autojeřábu - přenesení automobilu zavěšeného na háku a pro odvážné děti i vyhlídka z pracovní plošiny autojeřábu. Zážitky mohly děti vyjádřit kresbou křídami i pastelkami v prostoru dílny. Poděkování patří všem, kteří se dětem věnovali a vedení firmy za dárečky, které si každé z dětí odvezlo domů.

Malá technická univerzita v MŠ

Datum: 16. 4. 2019

Naše ZŠ a MŠ Hlušice obdržela dotaci z Operačního programu Výzkum, vývoj a vzdělávání v rámci výzvy Šablony II na projekt Škola hrou 2019.

LEDEN A ÚNOR VE ŠKOLCE

Datum: 21. 3. 2019

V měsíci lednu jsme si povídali o volně žijících zvířatech, která jsou v zimě odkázána na lidský faktor.

Mateřská ŠKOLA V POHYBU

Datum: 9. 11. 2018

Překrásný podzimní den dne 7. 11. 2018 dopoledne navštívil naši MŠ trenér kopané Mgr. Michal Blažej z Fotbalové asociace ČR. V rámci celostátního projektu ŠKOLA V POHYBU pro naše děti připravil herní program pro všeobecnou pohybovou průpravu dětí.

Vítání podzimu v MŠ

Datum: 23. 10. 2018

Letošní podzim jsme s dětmi přivítali se skřítkem Podzimníčkem, který nás 21. září vítal ve školce hned po příchodu.

Kalendář

Po Út St Čt So Ne
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15
1
16 17 18
19 20 21
1
22 23
1
24 25
26 27 28
1
29 30 1 2

Mléko do škol

Mléko do škol

Ovoce do škol

Ovoce do škol

Aktuální počasí

Počasí dnes:

22. 4. 2021

oblacnosdestem

Bude polojasno až oblačno, místy přeháňky, od 500m srážky sněhové. Denní teploty 8 až 12°C. Noční teploty 4 až 0°C.

Přehrát/Zastavit Další

Investice do rozvoje vzdělávání